Facebooki Pahapilli grupp

– (B)logiraamat –

Külakoosolekul.

Siin Pahapillil juhtub. Isegi külavanema valimistega. Jah tõesti, vähemalt selle kuulsusrikka saagaga oleme nüüd ühele poole saanud – uus külavanem on lõpuks ära valitud.

Üks vahva kant on see meie Saaremaa täies tükis oma valla, osavalla ning loomulikult meie pisikese külaga selle sees. Annab otsida teist sellist külakest sel saarel, kus külavanema koht on sellise au sees ja ihaldatud, et sellele joostakse vaat et tormi.

Ning valimised! Ise valimised justkui kunagises Nõukogude Liidus – oli tahtmine teha võimalikult hästi, kuid välja kukkus nagu alati ehk õigemini nagu endises Mustjala vallas. Kusjuures sõna – selle otsustava – tahtsid sekka öelda kõik alates Saaremaa vallavolikogu esinaisest kuni lausa tsirkusehirmu Carabas Barabasini (on selline tegelane Buratino raamatust, aga teate seda isegi). Lisaks tahtsid oma sõna öelda veel külalised (loe: külalised, mitte külalased) ja kusagile sinna sekka lõpuks ka küla omad inimesed.

Kes ei mõista, selle paneb kukalt kratsima, mis? Kui paneb.

Meie uuele külavanemale jääb üle soovida sel postil olemiseks aga rahulikku meelt ning nö. külma pead. Kusjuures Margusel oli tuline õigus kui ta valimiskoosolekul ütles, et küla saavad panna õitsema ainult meie küla omad inimesed. Ei keegi ega miski muu.

Jõudu ja tahtmist sellele õitsengu teele!

Krista Saarna,
Pahapilli külavanem 2007-2018.
Pahapillil, 27.09.2018.

MTÜ Pahapilli külaselts © 2024