Facebooki Pahapilli grupp

Küla Saaremaa köikse öigema serva peal

– Teadmiseks –

Praegu ajakohane

Ohtlikud jäätmed tasuta minema

Ohtlike jäätmete kogumisring toimub sel laupäeval, 26. mail Mustjala kaupluse juures kell 14.05 – 14.20 ja Võhma kaupluse juures kell 14.40 – 14.55. Kogumisringil võetakse tasuta vastu vanaõli, ohtlike jäätmete pakendeid, filtreid ja kaltsusid, kemikaalijääke, nakkusohtlikke jäätmeid, lahusteid, happeid, leeliseid, pestitsiide, elavhõbedat sisaldavaid jäätmeid, värvi-, liimi- ja vaigujääke, ohtlikke jäätmeid sisaldavaid pesuaineid, vanu ravimeid.

Vastu ei võeta patareisid, eterniiti, elektroonika seadmeid, mitteohtlikke jäätmeid.

Rohkem infot saab Kalle Kolteri käest tel. 534 306 24.

Krista.

Milline on meie kannatuse piir

Varese sadama arendaja, Raudvere&Co alias Adepte-misiganes OÜ, on otsustanud meie küla inimeste kannatuse otsustavalt proovile panna. JOKK-mehena kasutab ta ära kõik võimalused, et oma tuugeni-idee siin külas vahendeid valimata ellu viia.

Juriidiliselt on (esialgu) justkui kõik korrektne, kuid aeg ja tema teod on näidanud, et mõistlik arutelu, põhjendatud argumendid (ka majanduslikud), koostöövalmidus ja eetilisus igas mõttes ei kuulu selle tüübi arsenali. Varese sadama rekonstrueerimise nime all ehitatakse justkui võimsat elektrijaam-/sõjasadamat, kuhu peaks tulevikus randuma kuni 40- meetrised merealused. Millised? Halloo?

Juba paar kuud käivad Varese sadamas tööd, mille jaoks andis ehitusloa endine Mustjala vallavalitsus. Tööde jaoks luba küll anti, aga küla läbiva tee (mis muide kuulub enamuses eraomanikele) kohandamisele nendeks töödeks ei suvatsetud tähelepanu pöörata. Nii olemegi tänaseks jõudnud seisu, kus meie külatee on muutunud mudamülkaks. See hävitustöö meie teede kallal, millega tegid algust rallimehed 2016.aastal, selle on viinud  lõpu lähedale Raudvere praegune tegevus Varese sadamas.

Aga eks vaadake ja mõelge ise. Vaata siit –  Puust ja punaseks.

Pahapillil 12.04.2018

Keset küla on plaanis püsti panna elektrituulik.

10.07.2017
Viimati täiendatud 21.02.2018 (vt. allpool)

27. juunil 2017. toimus või õigemini pidi Mustjala vallavalitsuses toimuma Pahapilli küla Varese sadama detailplaneeringu lahendusi tutvustav avalik arutelu.  Arutelust, mida sedakorda sadamas plaanitakse teha, sellest lootsid osa saada meie külast kohale läinud Krista, Grete ja Tiit.

Et ürituselt puudus üllatuslikult aga nimetatud detailplaneeringu huvitatud isik ehk arendaja – Adepte OÜ esindaja, siis eelmainitud põhjusel tegelikku arutelu ei toimunudki. Oli vaid valla maanõuniku Ilmar Pungari poolt nimetatud detailplaneeringu ettelugemine.

Selgeks sai aga vallamajas see, et üks naaberküla mees – Harry Raudvere, tahab meie külas olevasse Varese sadamasse ehk sisuliselt keset Pahapilli küla püsti panna megasuure tuulegeneraatori ehk tuugeni, mille võimsus on kuni 2,5  mW ja kõrgus koguni kuni 150 meetrit.

Põhjendus, milleks sadamasse selline monstrum vajalik on, selle võib välja lugeda eelmainitud detailplaneeringust. See tühiasi, et Varese sadama verbaalne ehk sõnaline rekonstrueerimine käib Raudvere poolt tulemusteta juba aastaid, ei sega tal põrmugi kuulutamast, et tuulegeneraatori rajamine on vajalik sadamaehitiste toimimiseks.

Tuugen

Täiendatud

24.07.2017

Tänase seisuga on saanud selgeks, et Kaitseministeerium ning Päästeamet keeldusid andmast tuulegeneraatori detailplaneeringule kooskõlastust. Eks aeg näitab, mis edasi hakkab juhtuma. Hoiame asjal igaljuhul silma peal.

Kui soovid lähemalt lugeda ametkondade hinnangutest detailplaneeringule, siis saad seda teha Mustjala valla kodulehel. 

Täiendatud

02.10.2017

29. septembril Võhma Jahimajas toimunud valla volikogu koosolekul oli muu hulgas hääletusel ka tuulikuarendaja taotlus põhiseaduslikkuse järelevalve menetluse algatamiseks ehk sisuliselt Kaitseministeeriumi keelduva otsuse vaidlustamise algatus. 
Volikogu lõi selja sirgeks ning lükkas häälteenamusega selle Raudvere taotluse tagasi.

Täiendatud

21.02.2018

Varese sadama eraomanik on jätkuvalt seisukohal, et planeeritav tuugen on hädavajalik (olematu) sadama häireteta funktsineerimise tagamiseks.  Sellega seoses on ta läinud aasta lõpul teinud muudatused eelkõige tuugeni kõrguse osas, lootuses sobitada see kokku vajalike ametkondade seisukohtadega.  Kaitseministeerium ongi andnud nimetatud muudatusele oma lubava hinnangu.

Siinkohal tuleb täie tõsidusega nentida, et olukord on kui mitte just paljulubav, siis vähemalt lootust andev ning seda õnneks mitte ainult arendaja jaoks. Nimelt on  lootust, et mingil hetkel tajub eraettevõtjast tuugeniehitaja ka konstruktiivse dialoogi vajadust tema silmis tülikaima institutsiooni ehk kohaliku küla kogukonnaga, kes on veelkord oma arvamuse nimetatud projekti kohta avaldanud viimati  “Saarte Hääles” veebruari algul ilmunud artiklis, mida võid lugeda siit:  Madalam tuugen ei ole lahendus.  

Küla oma – kalender 2018 – on valmis

Valmis sai oma – Pahapilli küla kalender.  Projekt on mittetulunduslik ja see on meie väikese küla väikene austusavaldus ja kingitus 100-aastasele Eestimaale.

Kalendri saab igaüks ka endale tellida. Täpsemat infot näed kui klikid siia lingile. 

Kui soovid tellida – anna võimalikult kiiresti teada.

Külavanem, Krista.
18.12.2017

Vallavalitsustest

Valimised on selleks korraks möödas. Peale igakordseid valimisi on aeg aga näidanud seda, et elu  läheb edasi vaatamata sellele, keda valiti või keda mitte.

Elu on näidanud sedagi, et omi asju peame ajama eelkõige meie ise. Kuna seekord on Saaremaa senine elukorraldus võimu ja seaduse mõttes sisuliselt ja piltlikult öeldes laiaks löödud, siis seda enam peame me ise oma silmad-kõrvad lahti hoidma ning käised juba varakult üles käärima, et selles laiemas pildis end vajalikul määral ning väärikalt kehtestada.

JÕUDU SELLEKS!

Külavanem, Krista.

Meie küla vanim

Meie küla raudvara

Päikese kirja põskedele,
naerulõnga nädalatesse,
kullalõnga kuudesse,
õnnelõnga aastasse!

Soovime Sulle õnne ja tervist, Selma!

Kasulikud numbrid ja lingid

 • Autokauplus peatub palvemaja juures

  igal teisipäeval kella 15-16.00 paiku.

 • Kauplus avatud

  E – R avatud 9.00 – 17.30
  Laupäeval 09.00 – 15.00
  Pühapäeval 10.00 – 15.00

 • Pahapilli - Kuressaare

  07.23   -  08.45  E,T,K,N,R,L
  15.13  -  16.05  E,T,K,N,R
  18.37  -  19.40  E,T,K,N,R
  18.36  -  19.30  L,P
  
 • Kuressaare - Pahapilli

  06.25   -  07.23  E,T,K,N,R,L
  14.10  -  15.13  E,T,K,N,R
  17.40  -  18.37  E,T,K,N,R
  17.40  -  18.36  L,P
  
 • Kuivastu-Virtsu

  Sõidugraafikud leiad siit lingilt praamid.ee

 • Triigi-Sõru

  Hiiumaa liinigraafiku leiad siit lingilt Triigi-Sõru

 • Tähtsad telefonid

  Hädaabinumber  –  112
  Perearsti nõuandenumber  –  1220
  Elektrilevi rikketelefon  –  1343
  Päästeala infotelefon  –  1524
  Keskkonnaameti valvetel.  – 1313

 • Vallavalitsus

  Alates 1. jaanuarist 2018 on Mustjala vallavalitsus oma töö lõpetanud.

  Uue – Saaremaa valla valitsus asub Kuressaares.

  Aadress: 
  Tallinna 10, 93819
  Kuressaare, Saaremaa

  Tel: 452 5000
  E-post:
   vald@saaremaavald.ee

Pahapilli © 2018