Facebooki Pahapilli grupp

– (B)logiraamat –

.
Pealkiri võib tunduda kummaline, kuid mõte on tal ometi sees. Maikuu kuuendal päeval sai teoks järjekordne üle-eestiline Teeme Ära talgupäev. Oma väikese kuid tõhusa panuse üldise ürituse kordaminekuks andsid ka meie küla talgulised.  Mis seal salata – talgupäevast osavõtt ei olnud sel aastal just kõige arvukam ja jäi tegijate hulga poolest parematele päevadele kõvasti alla. Tooni andsid üritusele kahtlemata vahvad küla naishinged ning üldkokkuvõttes oli tulemus siiski plaanitu kohane.

Grete, väike Girtel ja Krista töötasid lausa "mitme mehe eest" ja korjasid kokku suure hulga metsa alla ning teeservadesse sinna süüdimatu inimkäe poolt visatud prügi ja rämpsu. Meeste poolelt andsid Margus ja Tiit valu trimmeritele-saagidele. Peale paaritunnist tööd teeäärse võsa kallal said palvemajapoolse külatee servad enestele jälle avarama ja puhtama vaatevälja – rõõmuks ja ohutuseks sel teel liiklejaile. Paigaldatud sai ka bussipaviljoni uksealune trepiaste, mis muutis ootekotta sisenemise-väljumise mugavamaks ja turvalisemaks. Nagu talgutele kohane, pandi töisele kevadpäevale punkt ühise supisöömisega. Oli mõnus ja kasulik päev see talgupäev.

Kindlasti aitäh ka valla maakorraldaja Maretile, kes hankis vajaliku saekütuse ja toimetas hiljem minema metsa alt kokku korjatud prügi. Siinkohal viitaks siis pealkirja tagumisele poolele – Ära Tee, ja see puudutabki just seda prügi. On naiivne arvata, et vildaka mõtte- või käitumismalliga inimest noomimise või käskimisega, et ära tee nii, vaevalt muuta saab. Pean silmas võigast harjumust loopida meid ümbritsevasse keskkonda laiali kõike, mis elutegevuse jääkideks muutunud. Teeb seda siis autoaknast juhuslik möödasõitja või mõni kohalikum tüüp, sellel pole mingit vahet.

Ühistegevus, antud juhul talgupäev, on üks igavesti tore ja kogukonda liitev tegevus jah, kuid selle peaeesmärk ei peaks kindlasti olema kellegi lagastaja poolt risustatud metsaaluste või teepervede koristamine. Ideid, mida koristamise asemel kogukonna talgutel üheskoos ära teha, pole vastasel juhul üldsegi vaja.

MTÜ Pahapilli külaselts © 2024